Hakkımızda

1993 yılında otomatik sigorta üretimi faaliyetleri ile sektöre giriş yapan SİGMA ELEKTRİK 2009 yılından beri ÜNLÜ GRUP bünyesinde İstanbul - Sancaktepe’deki modern fabrikasında 200’ü aşkın uzman kadrosu ile üretim tesisinde faaliyetlerini gerçekleştirmeye devam etmektedir.

SİGMA ELEKTRİK yerli üretimi ile hem Türkiye’ye hem de Dünya pazarlarına hizmet vermektedir. SİGMA ELEKTRİK uzman kadrosunun vermiş olduğu güç ile Türkiye’nin yedi bölgesindeki yaygın satış organizasyonu ve çözüm ortaklarıyla; Avrupa, Amerika, Orta Doğu, Afrika ve Asya kıtalarındaki, 82 ülkede bulunan distribütörleri ile beraber Alçak Gerilim Şalt Ürünleri sektöründe; Devre Kesicileri, Otomatik Sigortalar, Akım Transformatörleri, Güç Kontaktörleri, Kaçak Akım Koruma Şalterleri, Sigortalı Yük Ayırıcıları ve NH Sigortalar başta olmak üzere çeşitli Alçak Gerilim Koruma, Kontrol ve Ölçü Cihazlarıyla hizmet vermektedir.

SİGMA ELEKTRİK başta TSE olmak üzere, ürünleri ile ilgili çeşitli kalite belgelerine sahip olup, uluslararası sertifikalardan ASTA’yı da alarak kalite belgelerini genişletmiştir. Bu belgelere ek olarak; SİGMA ELEKTRİK tüm iş süreçlerini ISO9000 kalite güvencesi altında gerçekleştirmektedir. SİGMA ELEKTRİK'in birinci önceliği kalite ve müşteri memnuniyetidir. Bundan dolayı, tüm girdi hammadde ürünleri ilk aşamadan itibaren fabrika bünyesinde bulunan ve son teknoloji test cihazlarını barındıran laboratuvarında, uluslararası standartlar göz önünde bulundurularak ilgili testlerden geçer not aldığı takdirde, üretime sevk edilmektedir. Yine aynı şekilde üretim süreçlerinin tüm safhasını oluşturulan kalite kriterleri ile proses kontrolleri takip edilmekte ve son olarak yükleme öncesi ürünlerin kalite kontrolleri yapılarak müşteriye sevk edilmektedir.

SİGMA ELEKTRİK hem Türkiye’de hem de dünya pazarlarında daha güçlü bir yapıda olması için ARGE, ÜRGE, Ürün Yönetimi, Pazarlama ve Marka Yönetimi alanlarında, müşteri odaklı faaliyetlerine devam etmektedir. Yurtiçindeki ve yurtdışındaki iş ortaklarından aldıkları destek ile marka bilinirliğini, marka imajını, marka farkındalığını, üretim kapasitesini ve ürün çeşitliliğini arttırmaktadır. SİGMA ELEKTRİK paydaşlarından aldığı bu güven, memnuniyet ve olumlu geri bildirimler ile fabrikasını sürekli büyütmekte, ürün çeşitliliğini arttırmaya devam etmektedir.
 

Misyon

Alçak Gerilim Koruma Ürünleri alanında sektördeki teknolojik gelişmelere hızla uyum sağlayan, değişimi yönlendiren, kullanıcı ve çalışan memnuniyetini en üst düzeyde tutan, yerli ve yabancı iş ortaklarının tercih ettiği, sektöründe lider bir firma olmaktır.


Vizyon

Teknolojik yatırımlarla sürekli desteklenen güvenli ve kaliteli ürün yapısını geliştirerek, yenilikçi ve küresel trendlere uyan özgür ürün tasarımları ile koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlamayı hedefleyen; yurtiçi alçak gerilim koruma cihazları pazarında lider, dünya pazarında ise uluslararası standartlara uyan ürünleri ile tercih edilen bir marka haline gelerek lider firmaların arasında yer almak vizyonumuzu oluşturan temeller arasındadır.

Kurumsal Değerler

 • Güvenilirlik

 • Sorumluluk

 • Kendine ve başkalarına saygı

 • Müşteri, çalışan ve tedarikçi memnuniyeti

 • Başarıya odaklı değişim

 • Takım ruhuyla çalışmak

 • Sürekli değişim

 • Üretkenlik, kaynak yönetimi ve verimlilik

 • İlkeli ve tutarlı olmak


 • SİGMA ELEKTRİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. olarak ürün kalitesi, müşteri memnuniyeti, çevre kirliliğinin önlenmesi, çevre döngüsünün korunması ve tüm çalışanlarımızda iş sağlığı ve güvenliği konularında gereken bilinç ve kültürün oluşturulması ana amacımızdır.

  Ürünlerimizde müşteri ihtiyaç ve beklentilerine cevap verecek kaliteyi gerçekleştirmek, ürünlerimizde ve üretimimizde kullandığımız her türlü malzeme ve metotla kaynak kullanımı ve çevre kirliliğini azaltıcı faaliyetlerde bulunmak, tüm iş kazaları ile meslek hastalıklarını önlemek temel ilkelerimizdir.

  Firmamız yukarıdaki ilkeler doğrultusunda;

 • Müşteri ve çalışan memnuniyetini arttırmayı
 • Amaçlarımıza ulaşmak için planlanan hedeflere yönelik risk, fırsat ve kaynakları belirleyerek gerçekleştirmeyi ve izlemeyi
 • Eğitim, araştırma ve geliştirme ile Kalite, Çevre ve İSG performansının arttırılması için sürekli iyileştirmeyi
 • Kalıcı çözümlerle çevre kirlenmesini önlemeye çalışmayı
 • Sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı için güvenli ekipman ve uygun teknolojiler kullanmayı
 • Kalite, Çevre ve İSG yasal yükümlülüklerini yerine getirmeyi

  Firma politikası olarak benimsemiştir.

  Yönetim ve çalışanlarımız olarak bu politikaya uygun davranmayı taahhüt ederiz.

  Genel Müdür
  Özgür ÜNLÜ
 •  
  • Bizden haber almak ister misiniz?