Darbe Akım Anahtarı

Sigma Açık Tip Güç Şalterleri, Güvenlik ve Emniyet İçin 6300A’e Kadar Çözüm Sunuyor
12 Şubat 2020
Alçak Gerilim Güç Kontaktörleri
4 Mart 2020

Darbe akım anahtarı, piyasada bilinen diğer bir ismi ile impuls röle veya telleruptör, aydınlatma devrelerinin birden fazla noktadan kontrol edilmesi için kullanılan devre anahtarlama elemanıdır. Darbe akım anahtarları, bağlı bulunduğu aydınlatma sistemlerini kullanıcıların liht butonlar ile kontrol etmesine olanak sağlarken, geniş alanların aydınlatılmasında ekonomik ve kolay çözümler sunar. Darbe akım anahtarının içinde bulunan özel anahtarlama mekanizması sayesinde liht butona bir kez basıldığı anda aydınlatma devresi açık ise kapalı konuma, kapalı ise açık konuma geçer, bu anahtarlama işlemi liht butonlar ile birçok noktadan sağlanır. Sigma darbe akım anahtarları 16A , 230V çalışma değerlerinde 1NO(normalde açık) kontaklı olarak üretilir.

Darbe Akım Anahtarları Nasıl Çalışır?

Liht butona basıldığı anda, Sigma darbe akım anahtarına sinyal gönderilerek anahtarın bobini enerjilendirilir. Bunun sonucunda kontaklar bir sonraki darbe gelene kadar konum değiştirir. Bir sonraki darbe gelene kadar kontakların mevcut konumunu koruması ise, darbe akım anahtarının içindeki özel kilitleme mekanizması ile sağlanır.

Kablolama maliyeti ve işçiliğinde tasarruf

Darbe akım anahtarı kullanılmamış sistem

Darbe akım anahtarı kullanılmış sistem.

Çok geniş alanlara yayılmış aydınlatma sistemleri hem giriş hem de çıkış noktasında birbirine paralel bağı liht butonlar ile kumanda edilir. İşletmelerde hem enerji tasarrufu hem de iş gücü tasarrufu Sigma Darbe Akım Anahtarı ile kolayca sağlanır.

Neden Sigma Darbe Akım Anahtarı Kullanılmalıdır?

Sigma darbe akım anahtarları ile basit, enerji tasarruflu ve tüm işletmelerde verimli bir aydınlatma kontrol sistemi gerçekleştirilir. Darbe akım anahtarları, aydınlatma devrelerinde daha az kablo kullanılarak, sahada çalışan teknik ekiplerin montaj sürelerini önemli ölçüde kısaltır, zamandan tasarruf sağlar. Darbe akım anahtarları konut, ofis, ticari binalar, kamu binaları, fabrikalarda kullanıma uygun olarak bina dağıtım kutuları /sigorta kutuları içinde kullanılabileceği gibi elektrik panosu içerisindeki 35mm DIN rayına da monte edilecek şekilde üretilir.