Hakkımızda

Türkiye Elektromekanik sektörünün önde gelen firmalarından Sigma Elektrik faaliyetlerine 1993 yılında otomatik sigorta üretimiyle başlamış olup Alçak Gerilim Koruma,Ölçme ve kontrol ekipmanları alanında her geçen gün gerçekleştirdiği yeni projelerle Türk ekonomisine yatırım yapmaya devam etmektedir.

Sigma Elektrik’te tasarımdan pazarlamaya kadar olan tüm iş süreçleri ISO 9001 Kalite Yönetim sistemi güvencesi altında gerçekleştirilmekte olup, tüm ürünler ilgili TSE ve Uluslar arası standartlara uygun olarak üretilmekte, test ve kalite kontrolleri yapıldıktan sonra müşteriye gönderilmekte satış sonrası hizmetleri ile müşteri memnuniyeti her zaman ön planda tutulmaktadır.2013 yılında 40 ülkeye ihracat gerçekleştiren Sigma Elektrik modern üretim tesisinde üretim teknolojilerini sürekli geliştirerek otomasyon ağırlıklı üretime ağırlık vermeye devam etmektedir. Bugün İstanbul Sancaktepe'deki fabrikasında Alçak Gerilim Devre Kesicileri, Otomatik Sigortalar, Alçak Gerilim Kontaktörleri, Alçak Gerilim Akım Transformatörleri başta olmak üzere AG şalt cihazlarının üretimini yapan Sigma Elektrik toplam kalite odaklı yönetim anlayışı ile kısa-orta ve uzun vadeli hedefleri doğrultusunda 5 yıl içinde Elektrik sektöründe Ülkemizin lider markalarından birisi olmayı hedeflemektedir.
 

Misyon

Alçak Gerilim Koruma Cihazları alanında sektördeki teknolojik gelişmelere hızla uyum sağlayan, değişimi yönlendiren, kullanıcı ve çalışan memnuniyetini en üst düzeyde tutan, yerli ve yabancı iş ortaklarının tercih ettiği, sektöründe lider bir firma olmaktır.


Vizyon

Teknolojik yatırımlarla sürekli desteklenen güvenli ve kaliteli ürün yapısını geliştirerek, yenilikçi ve küresel trendlere uyan özgür ürün tasarımları ile koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlamayı hedefleyen; yurtiçi alçak gerilim koruma cihazları pazarında lider, dünya pazarında ise uluslararası standartlara uyan ürünleri ile tercih edilen bir marka haline gelerek lider firmaların arasında yer almak vizyonumuzu oluşturan temeller arasındadır.

Kurumsal Değerler

 • Güvenilirlik

 • Sorumluluk

 • Kendine ve başkalarına saygı

 • Müşteri, çalışan ve tedarikçi memnuniyeti

 • Başarıya odaklı değişim

 • Takım ruhuyla çalışmak

 • Sürekli değişim

 • Üretkenlik, kaynak yönetimi ve verimlilik

 • İlkeli ve tutarlı olmak


 • SİGMA ELEKTRİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. olarak ürün kalitesi, müşteri memnuniyeti, çevre kirliliğinin önlenmesi, çevre döngüsünün korunması ve tüm çalışanlarımızda iş sağlığı ve güvenliği konularında gereken bilinç ve kültürün oluşturulması ana amacımızdır.

  Ürünlerimizde müşteri ihtiyaç ve beklentilerine cevap verecek kaliteyi gerçekleştirmek, ürünlerimizde ve üretimimizde kullandığımız her türlü malzeme ve metotla kaynak kullanımı ve çevre kirliliğini azaltıcı faaliyetlerde bulunmak, tüm iş kazaları ile meslek hastalıklarını önlemek temel ilkelerimizdir.

  Firmamız yukarıdaki ilkeler doğrultusunda;

 • Müşteri ve çalışan memnuniyetini arttırmayı
 • Amaçlarımıza ulaşmak için planlanan hedeflere yönelik risk, fırsat ve kaynakları belirleyerek gerçekleştirmeyi ve izlemeyi
 • Eğitim, araştırma ve geliştirme ile Kalite, Çevre ve İSG performansının arttırılması için sürekli iyileştirmeyi
 • Kalıcı çözümlerle çevre kirlenmesini önlemeye çalışmayı
 • Sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı için güvenli ekipman ve uygun teknolojiler kullanmayı
 • Kalite, Çevre ve İSG yasal yükümlülüklerini yerine getirmeyi

  Firma politikası olarak benimsemiştir.

  Yönetim ve çalışanlarımız olarak bu politikaya uygun davranmayı taahhüt ederiz.

  Genel Müdür
  Murat AKGÜL
  05.01.2018


 • Sigma Elektrik`te her bir ürün ayrı bir kar merkezi olarak yapılandırılmış olup üretim süreçlerinde müşteri-tedarikçi anlayışı hakimdir. hammadde tedarikini müteakip hidrolik pres, eksantrik pres ve plastik enjeksiyon prosesinde basılan parçalar yarı-mamul prosesinden sonra montaj istasyonuna gelmekte ve rutin test ve kalite kontrolleri yapılıp, paketlenerek mamul deposuna sevk edilmektedir.

  Sigma Elektrik`te üretim, planlama aşamasından sevkiyata kadar olan süreçleri içine alacak şekilde yapılandırılmıştır. Sigma Elektrik’te üretimde otomasyon teknolojilerinden azami derece de faydalanmakta olup üretim proseslerinin otomasyonu ile ilgili çalışmalar aralıksız devam etmektedir.
  İş Başvuru Formu